تبلیغات
موج - مطالب اردیبهشت 1396

موج

تارنمای شخصی سیروس برزو

فرموده اند چهار سال پول دولت را گرفتند و دولت را تخریب کردند.
عجب ما تا حالا فکر می کردیم این پول امانت ملت نزد دولت است!!!


سال ها قبل و بعد از بازگشتم به ایران، دوستان زیادی از مراکز مختلف دعوتم می کردند و می خواستند به دلیل آنچه آنها "خدمت صادقانه در راه ترویج علم" می گفتند مراسم به اصطلاح تجلیل بگیرند. خدمت همه این دوستان عرض می کردم که بنده آفتاب لب بام هستم. اولا کاری نکرده ام که شایسته تجلیل باشد و در ثانی اگر هم کاری بوده از روی عشق بوده و برای عاشقی به کسی جایزه نمی دهند. بهتر است اینگونه مراسم برای حوان ها گرفته شود تا تشویق شوند و با تلاش و دلگرمی بیشتر فعالیت کنند. برخی بر من خرده گرفتند که چرا عیش آنها را بر هم زدم . چرا در پاسخ به محبت آنها چنین برخوردی داشته ام به آنها عرض کردم این اعتقاد من است که کهن سالان باید کنار بکشند و ضمن نظارت و راهنمایی جوانان، اجازه دهند جوانان این کشور توانایی های لازم برای اداره امور مختلف را پیدا کنند.

متاسفانه این نظریه در بین اولیای امور چندان خریداری ندارد و عشق به دنیا و صندلی های صدارت و وکالت و ریاست، چنان در آنها ریشه دوانده همان هایی که خود در 30-35 سال قبل و در سنین جوانی و بدون هیچ تجربه کاری، سمت های مهمی مانند وزارت و وکالت و ریاست را بر عهده گرفته بودند امروز به بهانه آن که جوانان تجربه ندارند حاضر نیستند کرسی های وزارت و وکالت را رها کنند و جای خود را به جوانان بدهند. 


ادامه مطلب

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

شروین امیری، رییس پژوهشکده مخابرات و فناوری ماهواره سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران: ماهواره زلزله‌شناسی «آیات» تا دو سال آینده در مدار قرار می‌گیرد.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

محمد ابراهیمی مدیر پروژه اعزام انسان به فضا از پرتاب کاوشگر یک تنی به ارتفاع پروازی 150 تا 200 کیلومتری زمین در سال 93 خبر داد.

۵ خرداد ۱۳۹۳

حسین بلندی رییس مرکز تحقیقات ماهواره‌ ای دانشگاه علم و صنعت از ساخت ماهواره سنجش از دور دانشگاه علم و صنعت با عنوان ماهواره ظفر تا پایان سال خبر داد.

۷ خرداد ۱۳۹۳

حمید فاضلی پروژه ماهواره بر سیمرغ در برنامه سازمان صنایع هوافضا قرار دارد که امیدواریم طی امسال یا سال‌ آینده آماده شود.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳

حمید فاضلی قائم مقام سازمان فضایی ایران: با مهیا شدن شرایط امیدواریم در سال جاری ماهواره «آت ست» را پرتاب کنیم.

۲ تیر ۱۳۹۳

حمید فاضلی قائم مقام سازمان فضایی کشور: ماهواره‌های شریف‌ست، فجر و تدبیر آماده پرتاب هستند. ماهواره ناهید نیز تا پایان امسال به قابلیت پرتاب می‌رسد.

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

حمید فاضلی قائم‌مقام سازمان فضایی ایران از پرتاب ماهواره مخابراتی ایران به نقطه مداری تا سال 1397 خبر داد.

۲۹ شهریور ۱۳۹۳

برخورداری رییس دانشگاه علم و صنعت گفت: ماهواره تدبیر علم و صنعت به سازمان فضایی تحویل داده شد و زمان پرتاب آن را سازمان مشخص می‌کند.

۸ مهر ۱۳۹۳

دکتر فاضلی قائم مقام رییس سازمان فضایی ایران از پرتاب زیرمداری کپسول زیستی حامل انسان طی سه، چهار سال آینده خبر داد.


آنچه می خوانید شعری است از سیف فرغانی خطاب به آنانی که صندلی قدرت چنان زیر دندانشان مزه کرده که  برای بودن چهار صباح دیگر در مسند قدرت حاضرند به هر وسیله ای دست بزنند:

هم مرگ بر جهان شما نیز بگذرد

هم رونق زمان شما نیز بگذرد

وین بوم محنت از پی آن تا کند خراب

بر دولت آشیان شما نیز بگذرد

باد خزان نکبت ایام ناگهان

بر باغ و بوستان شما نیز بگذرد

آب اجل که هست گلوگیر خاص و عام

بر حلق و بر دهان شما نیز بگذرد

ای تیغتان چو نیزه برای ستم دراز

این تیزی سنان شما نیز بگذرد

چون داد عادلان به جهان در بقا نکرد

بیداد ظالمان شما نیز بگذرد

آن کس که اسب داشت غبارش فرو نشست

گرد سم خران شما نیز بگذرد

بادی که در زمانه بسی شمعها بکشت

هم بر چراغدان شما نیز بگذرد

زین کاروانسرای بسی کاروان گذشت

ناچار کاروان شما نیز بگذرد

ای مفتخر به طالع مسعود خویشتن

تأثیر اختران شما نیز بگذرد

بر تیر جورتان ز تحمل سپر کنیم

تا سختی کمان شما نیز بگذرد

در باغ دولت دگران بود مدتی

این گل، ز گلستان شما نیز بگذرد

آبی‌ست ایستاده درین خانه مال و جاه

این آب ناروان شما نیز بگذرد

ای تو رمه سپرده به چوپان گرگ طبع

این گرگی شبان شما نیز بگذردسابق بر این در روسیه انتخاب فضانورد در مسیری بسته و با کمک موسسات دولتی صورت می گرفت. این کار در دوران شوروی حتی در رده سری بود و نام فضانورد تنها بعد از نخستین پرواز اعلام عمومی می شد اما چند سالی است که روسکاسموس این سنت را کنار گذاشته و با اطلاع رسانی در سایت خود از همه داوطلبانه واجد شرایط دعوت به همکاری می کند. در آخرین مورد از واجدان شرایط خواسته است که مشخصات خود را به مرکز آموزش فضانوردان ارسال کنند.

در این اطلاعیه آمده است که روسکاسموس در نظر دارد 6 تا 8 نفر را برای آموزش و کسب مهارت های لازم برای پرواز با ناو جدید روسیه که "فدراسیون" نام گرفته بپذیرد تا جهت کار در ایستگاه فضایی بین المللی  و پرواز به کره ماه آموزش ببینند.

علاقمندان باید جدای از داشتن صلاحیت علمی و فنی لازم از عهده معاینات پیچیده پزشکی و داشتن آمادگی جسمانی برآیند و ضمنا به لحاظ کیفیت روانی مورد ارزیابی قرار گیرند.

از جمله شرایط اصلی داوطلبان می توان به شهروندی فدراسیون روسیه، داشتن مدرک دانشگاهی در رشته های مهندسی و علوم پایه، حداکثرسن 35 سال، تجربه کاری ارزشمند در تخصص خود بویژه در صنعت هوانوردی و هوافضا، توانایی درک اصولی ساخت و ساز سیستم های فنی، توانایی بهره گیری از سامانه های رایانه ای در تخصص خود به نحو عالی برای کشف فناوری فضایی، مسلط به یک زبان خارجی با الویت زبان انگلیسی اشاره کرد.


در جریان سومین دوره منظره های نامزدان ریاست جمهوری آقای روحانی خطاب به قالیباف گفت سال ۸۴ که در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی مسئولیت داشته، مردانگی کرده و مانع از افشای یک پرونده مهم شده است و اگر چنین نکرده بود، قالیباف اکنون اینجا ننشسته بود.

اگر این حرف صحت داشته باشد باید از آقای روحانی سوال شود خطای آقای قالیباف مسئله ای شخصی بوده و مربوط به خود ایشان و قالیباف یا خطایی عمومی و مرتبط با کل جامعه. اگر شخصی و در ارتباط بین او و قالیباف و ایشان چشم پوشی کرده آفرین بر این گذشت و مردانگی. در عین حال انسان بخشنده نباید در هر وضعیتی، بعدا نباید منت بر سر خطاکار بگذارد مگر قرارش نان به قرض دادن باشد. اما اگر خطای قالیباف مسئله ای مرتبط به کل مردم بوده، این کار اسمش مردانگی نیست بلکه خیانت در امانت است چون سمت های دولتی امانت مردم هستند و عهده داران این سمت ها حق اینگونه بذل و بخشش از کیسه بیت المال را ندارند. تمامی رانتخواری ها، رشوه خواری ها و مشکلاتی که امروز به اقتصاد ایران صدمه زده و زندگی مردم را فلج کرده است ناشی از "مردانگی" های ناجوانمردانه، شراکت در منافع و یا نان به قرض دادن است.

نکته نهایی که نباید به آن بی توجه باشیم این است که آقای روحانی که طی این چهار سال، بطور مداوم با کوچکترین انتقادی عصبی می شد و مخالفان را با طعنه و نیش زبان به جهنم حواله می داد و بکارگیری کلماتی مانند تازه به دوران رسیده، بزدل، بیکار و متوهم، بی شناسنامه، کم سواد، تازه انقلابی شده، عصر حجری، دروغگو و ... توسط ایشان به امری عادی تبدیل شده بود، در جریان این مناظره ها تمام تلاش خود را کرد تا خود را آرام و متین نشان دهد اما معلوم نیست چه شد که در آخرین مناظره یکباره از کوره در رفت و چنین گافی را داد.


در مناظره های تلویزیونی نامزد های انتخاباتی ریاست جمهوری، متاسفانه برخی از نامزد ها از جمله آقای روحانی برای بیرون کردن حریف هر ابزاری را که می توانند به کار می گیرند.

در انتخابات 88 شاهد بودیم که احمدی نژاد با بگم بگم معروف خود تمایل داشت با طرح مسایل شخصی و خصوصی، طرف را خلع سلاح کند. گرچه این کار خلاف اخلاق بود اما حتی اگر هم از آن قبیل مسایل مطرح می شد در نهایت یک فرد ممکن بود زیان ببیند اما در مناظره اخیر، آقای روحانی به طرح برخی مسایل پرداخت که لطمه های ملی در بر دارد. قباحت طرح چنین مسایلی به حدی رسیده که حتی داد رفقای به اصطلاح اصلاح طلب آقای روحانی را هم درآورده است. بطور مثال الیاس حضرتی نماینده مجلس در نامه سرگشاده ‌ای به حسن روحانی او را در ارتباط با اظهارات اخیرش مورد سرزنش قرار داده و خطاب به وی نوشت: «اجازه ندهید شور انتخاباتی و تلاش برای جلب آرای مردم و عصبانیت ناشی از حملات رقیبان به دولت، شما را از جاده اعتدال و عقلانیت خارج کند».


ادامه مطلب

در این شب جمعه با خواندن فاتحه ای یاد عزیزین زحمتکشی که در حادثه معدن یورت، فدای بیکفایتی مدیریت و منفعت طلبی سرمایه داران شدند را زنده کنیم! 
خداوند به بازماندگان و دوستان آنها صبر و به مسئولان غیرت مسلمانی و ترس از قیامت عطا فرماید.


تاریخ کتاب گشوده ای است که هر کس از آن درس نیاموزد فردا را نمی تواند رقم بزند. سال های سال قبل از مذاکرات امروزی منجر به برجام که آقای روحانی آن را "برطرف کننده سایه جنگ از سر ملت ایران" می داند، در چنین روز هایی مردی به آمریکا اعتماد کرد و بر سر میز مذاکره نشست که قبل از آغاز قرن بیستم (آن زمان که حتی پدران برخی از به اصطلاح سیاستمداران امروزی به دنیا نیامده بودند!) دکترای حقوق خود را از دانشگاه نوشاتل سوئیس گرفته بود!

دکتر محمد مصدق که بدون شک هیچکدام از آقایان مذاکره کننده فعلی به اصطلاح به گرد پای او هم نمی رسند و در سیاست ورزی هنوز هم بسیاری او را ضرب المثل می دانند باب مذاکره ای را با آمریکایی ها باز کرد تا سایه جنگ را از سر مردم ایران دور کند. درست در همان زمان که او تصور می کرد می تواند با مهره آمریکا، انگلیس را از میدان بیرون بیندازد، خود توسط آمریکای دو رو و حیله گر بازی خورد و چند ماه بعد با کودتای نظامی همان کسی که پشت میز مذاکره با وی نشسته بود سقوط کرد


ادامه مطلب

  • کل صفحات:3  
  • 1
  • 2
  • 3
  •   

همه پیوندها