رییس سازمان فضایی ایران ضمن تاکید بر تعامل و همگرایی بخش‌های فضایی کشور گفت: تدوین نقشه راه توسعه برنامه‌های فضایی کشور، مبتنی بر اسناد بالا دستی و با مشارکت، همفکری و حضور همه بازیگران و فعالان این حوزه در دستور کار سازمان فضایی ایران قرار دارد و با جدیت در حال پیگیری است.

دکتر براری در اولین نشست هم‌اندیشی نقشه راه برنامه توسعه فضایی کشور که روز شنبه 18 فروردین ماه با حضور نمایندگان سازمان‌ها و متولیان این حوزه برگزار شد، تثبیت و توسعه کامل زنجیره ارزش در حوزه فضایی، توسعه کسب‌وکارهای نوپای فضا پایه، صادرات فناوری و حضور در بازار بکر منطقه، جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و حضور موثر و فعال در مجامع بین‌المللی را از اولویت‌های سازمان فضایی ایران برشمرد.

دکتر براری ضمن تاکید بر استفاده صلح‌آمیز از فضا در جهت عزت و اعتبار ملی، ارتقای کیفیت زندگی مردم و توسعه علم و دانش در کشور، گفت: همه تلاشگران عرصه فضایی یک هدف مشترک دارند و آن توسعه حوزه فضایی کشور است و برای تحقق اهداف چشم انداز 1404 در حوزه فضا، باید با سرعت بیشتر و بر اساس اولویت نیازمندی‌های کشور، برنامه‌ریزی کنیم.

دکتر براری، تدوین نقشه راه برنامه توسعه فضایی کشور را گامی موثر در جهت ایجاد همگرایی و تعامل در بخش فضایی کشور دانست و حرکت بر اساس این نقشه راه را قدمی مثبت در جهت تحقق اهداف توسعه پایدار بخش فضایی کشور برشمرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان فضایی ایران، این نشست با حضور متولیان و متخصصان فضایی کشور از دانشگاه‌ها، مراکز علمی، دانشکده‌ها و دستگاه‌های اجرایی و به میزبانی سازمان فضایی ایران برگزار شد.

منبع: ایسنا