در حالی که در مملکت ما نرخ همه چیز را دلار تعیین می کند و وزیر بهداری با کمال پر رویی دلیل گران شدن قیمت دارو را بالا رفتن نرخ دلار می داند، دقت بفرمایید مسئولان محترم!! ، بیعرضگی خود را چطور پشت کلمات پنهان می کنند. آن مردک در دوران احمدی نژاد گران شدن ارز را به گردن جمشید بسم الله انداخت و این کی آن را نشان"پویا بودن بازار" می داند!

ولی الله سیف، رییس بانک مرکزی چند روز پس از عبور قیمت دلار از ٥٠٠٠ تومان در یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشت

بازار ارز یکی از پیچیده ترین بازارها است و ابعاد عرضه و تقاضا به شدت به عامل انتظارات حساس می‌باشند و همین امر این بازار رابه یکی از پویاترین بازارهای دارایی مبدل کرده است.

خداوندا ترا قسمت می هم به این ماه عزیز و این روز هایی که تو دوست داری، سایه نحس چنین مدیرانی را از سر این ملت مظلوم کوتاه کن...

... و رضا سراج در کانال تلگرامی اش درباره افزایش بی سابقه قیمت دلار نوشت: عبور دلار از کانال پنج هزار تومان، اگر چه تلخ است اما درس آموزی دارد؟

دلار پنج هزار تومانی نشان می‌دهد که انتخابات صرفا یک رخداد سیاسی و کنش هیجانی نیست و مردم پس از انتخابات، باید مسئولیت آثار و تبعات خوب و بد انتخاب خود را بپذیرند.

دلار پنج هزار تومانی اثبات می‌کند که مردم در انتخابات نباید صرفا با توصیه سلبریتی‌های هنری، ورزشی و سیاسی به یک نفر رای بدهند. نباید تنها به وعده‌های عاری از برنامه دل خوش کنند.

دلار پنج هزار تومانی به مردم گوشزد می‌کند که سرنوشت خود را با کف و سوت تعیین نکنند و معیشت خود را به مرفهین بی‌درد و اشراف نوکیسه نسپارند.

آری دلار پنج هزار تومانی ناراحت کننده است اما درس مسئولیت پذیری می‌دهد. در یک جمله، درس دلار پنج هزار تومانی این است که باید عقلانیت در رای دادن داشت و امانت را باید به اهلش سپرد؛ نه به نااهلش و..