دوستی از بنده در مورد پروژه هارپ سوال کرده و خواسته بود بدانند که آیا  پرواز فضاپیمای ایکس 37  با هارپ و زلزله های اخیر ایران  ارتباط دارد یا خیر. بنده چون در جمعبندی موارد فوق چندان ارتباطی نمی بینم از پاسخ دادن معذورم اما مطلعم که در گذشته و حتی زمانی که آمریکا هم کشف نشده بوده، هارپ هایی باعث سیل و زلزله و ویرانی شده است. ظلم و ستم، ریاکاری، دروغگویی، بی توجهی مسئولان به معیشت مردم، سیاست باز شدن افرادی که مردم به آنها اعتماد کرده و عنان کار ها را به آنان سپردند، رواج ربا و شکستن کمر مردم با وجوهات ناشی از رباخواری، بستن دروغ به خدا و قرآن و معصومین و استفاده های ابزاری از آنها از جمله پدیده هایی است که جمع شدنشان با هم موج ایجاد می کند حالا می خواهید اسمش را هارپ بگذارید یا بهار عربی یا نهضت سرخ جامگان یا هر چیز دیگر.

وقتی کم بها ترین چیز در کشوری جان مردم بشود و به قول و وعده مسئولان نشود اعتماد کرد و حتی مردم معتقد شوند هرچه از زبان آنها می شنوند برعکس می شود و اعتماد به گفتار مسئولان نداشته باشند، وقتی کارشناس مسائل اقتصادی بر این عقیده است که فساد در کشور به ‌صورت سیستماتیک و عمیق در میان مسئولان بالای نظام گسترش پیداکرده و فساد اداری، اختلاس، دزدی و ... به کلماتی عادی تبدیل‌شده است و کارشناس و اهل فن می گوید:«وقتی سرمایه اجتماعی یعنی اعتماد در جامعه از بین می‌رود که محصول همین رشد نابرابری و رشد فقر در جامعه است.» وقتی میز های مدیریتی کشور نه از روی صلاحیت علمی و اخلاقی بلکه به واسطه وابستگی ها تقسیم می شود بطوری که مقامات رده اول هم آنها را "مدیران آویزان" و "سر جهیزیه" می نامند، وقتی در هر خیابان چند بنگاه کلاهبرداری و نزولخواری به اسم بانک و موسسه اعتباری است، بقیه مغازه ها هم یا وسایل دود و دم می فروشند و یا فست فود و یا اجناس وارداتی که کمر تولید داخلی را شکسته، وقتی بازار بین الحرمین تهران که روزی با عرضه انواع لوازم التحریر نماد تحصل و علم آموزی بود کاملا با عرضه پوشاک ترکیه ای به بازارچه حریم سلطان تبدیل شده و ده ها نمونه دیگر...، به ایجاد امواج هارپ و پرواز فضاپیمای ایکس 37 توسط آمریکا نیاز نیست، جمع امواج منفی این ها، خودش پدر جد هارپ است.

من معتقدم هارپ واقعیت دارد البته ساخت دست آمریکا نیست و آمریکا همچنان نمی تواند هیچ غلطی بکند. ما خودمان مخترع هارپ هستیم.