حدود دو سال پیش در ملاقاتی که با مرحوم پاول پاپوویچ داشتم به او گفتم که خیلی دوست دارم با آناتولی سالاویف مصاحبه ای داشته باشم. خندید و گفت اگر دو ساعت قبل اینجا بودی می توانستی با او صحبت کنی اما دیر نشده است الان به او زنگ می زنم. تلفن را برداشت و به او زنگ زد. بعد از معرفی من گفت خیلی علاقمند است مصاحبه ای با تو داشته باشد. جواب منفی هم نده که بی فایده است چون برزو از آن خبرنگار های سمج است،  بالاخره گیرت می اندازد!!

صدای خنده سالاویف را شنیدم . بعد گفت برای چهارشنبه و پنج شنبه آینده من برنامه ای ندارم ببین چه روزی می تواند به شهرک ستاره ای بیاید.

بالاخره قرار را برای ساعت 11 روز چهارشنبه گذاشتم.

ده دقیقه مانده به ساعت 11 جلوی در ورودی شهرک بودم. به او زنگ زدم و ورودم را اطلاع دادم. گفت تا چند دقیقه دیگر  دنبالم خواهد آمد. شهرک ستاره ای ، شهرکی کاملا بسته با دیوار های بلند است که جمع زیادی از فضانوردان، کارشناسان فضایی، مربیان ، دانشمندان و خانواده هایشان در آن زندگی می کنند. بخشی از این شهرک هم به محل های آموزشی اختصاص دارد. ورود به این شهر باید با سازماندهی قبلی باشد البته گروهی از ساکنان از جمله فضانوردان می توانند با ماشین شان مهمانان خود را به داخل شهرک ببرند.

ادامه مطلب