بار ها در ایران وقتی در مورد عدم صحت فلان مطلب فضایی به آنها تذکر داده ام براق شده اند که چی میگید این خبر را نشنال جئوگرافی یا دیسکاوری یا ... منتشر کرده است. چند بار با سند و مدرک به این دوستان ثابت کرده ام که حتی معتبر ترین نشریات هم ممکن است دچار اشتباه شوند و نوشته های آنها را وحی منزل ندانید.

چند روزی است در منابع اینترنتی خبری به چشم می خورد که هر بیننده عاقلی که کمی از جغرافیا و موقعیت جغرافیایی ایران و روسیه مطلع باشد خنده اش می گیرد. قضیه از این قرار است که روزنامه آلمانی به اصطلاح معتبر " دی ولت آم سانتونگ" خبر را منتشر کرد مبنی بر قاچاق سلاح از ایران به روسیه از طریق خاک سوریه!! این روزنامه نوشت: «ایران برای دور زدن نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، از طریق سوریه اقدام به قاچاق اسلحه به روسیه نموده است، برخی از این محموله ها سلاح های تهاجمی سنگین هستند. در ماه ژوئن هواپیماهایی از ایران ظاهرا دو بار در پایگاه هوایی سوریه در فرودگاه بین‌المللی باسل الاسد (حمامیه) به زمین می‌نشیند. این محموله سلاح، سپس توسط کامیون به بندر طرطوس سوریه در دریای مدیترانه فرستاده شدند. محموله فوق سرانجام با کشتی حمل و نقل روسیه "اسپارتا-۳" به نووروسییسک در روسیه ارسال می گردند».

و به عنوان شاهد، یک تصویر ماهواره‌ای از فرودگاه دمشق با آرم هواپیمای بوئینگ متعلق به ایران را منتشر کرد. دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه درباره این خبر گفت: خبرنگاران این روزنامه مشکل جدی در جغرافی دارند و نمی‌دانند ایران و روسیه کجای نقشه هستند.