قبل از ظهر دیروز که جناب غضنفر را در پارک کنار خانه دیدم بعد از سلام, بلافاصله پرسید معنی قماربازی را می دانی؟ برای این که شرش را از سرم رفع کنم و زودتر خلاص شوم پاسخ دادم: "جناب غضنفر تصور می کنم کلمه  قماربازی و قمارخانه را همه می دانیم و نیاز به تعریف  نداشته باشد. همه ما می دانیم قمار به دست آوردن پول از روشی غیر از تلاش وکوشش و بطور شانسی البته بعلاوه شامورتی بازی و کلک و حقه است " بعد به جهت محکم کاری ادامه دادم "علما در تعریف قمار می فرمایند نوعی بازی است با آلات مخصوص که در آن برد و باخت مالی وجود دارد."

سرش را تکانی داد و حالا بگو بزرگترین قمارخانه دنیا کجاست؟ گفتم معروف است که ماکائو و لاس‌وگاس بزرگترین محل برای قماربازی است.

به چشمان من زل زد و گفت اشتباه می کنی چون آنها هم مساحتی بسیار اندک دارند و وسایل قمار آنها هم محدود  و انگشت شمارند. بعد ادامه داد:بزرگترین قمارخانه جهان یک جایی است با مساحتی نزدیک به یک میلیون و هفتصد هزار کیلومتر مربع که مردمش می توانند از خرید زیلو گرفته تا کفش و کلاه و حتی نصب اپلیکیشن روی موبایل شان بدون هیچ تلاش و کوششی به میلیون ها میلیون پول, خودرو, خانه, ویلا و غیره برسند و تلویزیون به اصطلاح ملی این کشور از صبح علی الطلوع تا بوق شامگاه, آتش بیار این معرکه است ومردم را تشویق به زندگی شانسکی و به دست آوردن پول مفت از طریق شرکت در این قماربازی های رنگارنگ می کند. جالب این که همه مسئولانش شعار جلوگیری از اسراف سر می دهند و هم ادعا دارند به "براى انسان جز حاصل تلاش او نیست" اعتقاد دارند!

بعد پرسید فهمیدی منظورم کجا است؟

دیدم اوضاع داره خراب می شود گفتم با اجازه تان من باید بروم ماست بخرم چون برق خانه مان قطع شده و برای مقابله با گرما تصمیم داریم  امروز ناهار آب دوغ خیار بخوریم. همانطور که داشتم می رفتم فریاد زد فلانی... برگشتم ببینم چه فرمایشی دارد اضافه کرد هنوز برای مصرف خیار جایزه نگذاشته اند اما اگر می خواهی خوشبخت شوی ماست ... را بخر چون این شرکت هم به مصرف کنندگانش جایزه چند میلیونی می دهد!